Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Widowisko Dumy i Radości

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
 W dniu 21.10.2018 uczniowie Szkoły Podstawowej w Knurowie wraz z opiekunami  uczestniczyli w „Widowisku Dumy i Radości”. Wszystko rozpoczęło się uroczystą Mszą Świętą na Wzgórzu Wawelskim koncelebrowaną przez Jego Ekscelencję ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, w czasie której podziękowaliśmy Bogu za dar Niepodległej. Szliśmy w barwnym korowodzie przez ulice Królewskiego Stołecznego Miasta -  Krakowa do Parku Jordana, który mieści się w pobliżu Muzeum Narodowego. Nasz pochód był żywą lekcją historii. Przypomniane zostały nam dzieje naszej Ojczyzny. Uczniowie przedstawiali postacie wielkich Polaków. Na czele naszego pochodu był sam wódz -  Marszałek Józef Piłsudski wykonany przez p. Monikę Dębską.  Prezentowane inscenizacje rozpalały wyobraźnię licznych obserwatorów na ulicach miasta.  Wypisane hasła przypominały szczegóły z historii  i wskazywały na  miłość do Polski.               Pani Barbara Nowak - Małopolski Kurator Oświaty podziękowała nam za nasz aktywny udział i „przybycie z daleka”. News

Pełna treść wiadomości na: 6391 at ugnowytarg.pl
ugnowytarg.pl, Źródło artykułu: ugnowytarg.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowotarski

  Powiat nowotarski – powiat w województwie małopolskim, którego siedziba jest Nowy Targ. Przynależą do niego gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz miasta Nowy Targ, Szczawnica i Rabka-Zdrój.

  Powiat znajduje się u podnóża Karpat, co zachęca turystów do odwiedzin przez cały rok. Do dyspozycji zwiedzających są 3 Parki Narodowe – Babiogórski, Gorczański i Pieniński. Liczne zabytki można obejrzeć poruszając się np. Szlakiem Architektury Drewnianej lub Szlakiem Gotyckim. Dodatkowo można tam znaleźć wiele szlaków górskich i rowerowych, co jest kolejną fantastyczną atrakcją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola