Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Martyna i Szymon - najczęściej nadawanymi imionami dzieciom urodzonym w Gminie Nowy Targ

Data publikacji: 2019-01-10, Data modyfikacji: 2019-01-12
A A AWydrukDrukuj  
 
W roku 2018 w Gminie Nowy Targ na świat przyszło 278 nowych obywateli, wśród których było 141 dziewczynek i 137 chłopców. Najczęściej nadawane imiona to Martyna i Szymon. Od lat królują te same imiona, zmienia się tylko ich stopień popularności. Oprócz wspomnianych wcześniej imion żeńskich chętnie wybierano również takie jak: Aleksandra, Antonina, Maria, Oliwia, Zofia, Anna, Hanna i Julia. Natomiast wśród męskich najczęściej decydowano się na imię: Franciszek, Michał, Antoni, Jakub, Wojciech, Piotr i Hubert.Specjaliści przekonują, iż przed wyborem imienia warto sprawdzić jak ono brzmi w połączeniu z nazwiskiem. Można kierować się również znaczeniem imion, bądź wykorzystać imiona noszone przez członków rodziny. Psychologowie radzą, aby imię było krótkie i łatwe do zapamiętania. Należy mieć również na uwadze czy dokonany przez nas wybór nie będzie powodem do żartów zarówno w dzieciństwie jak i dorosłym życiu dziecka.Popularność tych samych imion w określonym czasie, sprawia, że w danej grupie wiekowej, na różnych szczeblach edukacji, spotkać można kilka osób o tym samym imieniu. opr. E.Skupień   News

Pełna treść wiadomości na: 6456 at ugnowytarg.pl
ugnowytarg.pl, Źródło artykułu: ugnowytarg.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowotarski

  Powiat nowotarski – powiat w województwie małopolskim, którego siedziba jest Nowy Targ. Przynależą do niego gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz miasta Nowy Targ, Szczawnica i Rabka-Zdrój.

  Powiat znajduje się u podnóża Karpat, co zachęca turystów do odwiedzin przez cały rok. Do dyspozycji zwiedzających są 3 Parki Narodowe – Babiogórski, Gorczański i Pieniński. Liczne zabytki można obejrzeć poruszając się np. Szlakiem Architektury Drewnianej lub Szlakiem Gotyckim. Dodatkowo można tam znaleźć wiele szlaków górskich i rowerowych, co jest kolejną fantastyczną atrakcją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola