Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II Przegląd KGW

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-17
A A AWydrukDrukuj  
 
III Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Nowy Targ GOK Łopuszna 14.10.2018r.   W niedzielę 14 października 2018r. odbył się w GOK Łopuszna III Przegląd Artystyczny Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Nowy Targ. Zebranych na Sali widowiskowej gości powitała Pani Józefa Kuchta dyrektor GOK. Niektórym Kołom towarzyszyli sołtysi z ich miejscowości. Uczestniczki niedzielnych zmagań konkursowych zaprezentowały się w dwóch kategoriach: śpiewie regionalnym i balladowym oraz scenkach rodzajowych. Protokół Jury: Komisja w składzie: Maria Wnęk - przewodnicząca Ewa Iwulska Katarzyna Dobrzyńska Józefa  Kuchta   po przesłuchaniu 10 punktów Przeglądu w prezentujących się w dwóch kategoriach dwóch kategoriach: śpiewie regionalnym i balladowym(2 grupy) oraz scenkach rodzajowych (8 grup. Jury oceniła i postanowiło przyznać następujące miejsca i nagrody:   w kategorii śpiew: I miejsce – nie przyznano II miejsce – nagroda pieniężna 700 zł KGW Morawczyna III miejsce – nagroda pieniężna 500 zł KGW Gronków   w kategorii scenek rodzajowych: I miejsce – nagroda pieniężna po 900 zł każda KGW Łopuszna KGW Krempachy II miejsce – nagroda pieniężna po 700 zł każda KGW Nowa Biała KGW Dursztyn III miejsce – nagroda pieniężna po 500 zł każda KGW Dębno, KGW Harklowa, KGW Rogoźnik KGW Ostrowsko Komisja oceniając prezentowane występy brała pod uwagę: dobór repertuaru związanego z przedstawieniem sytuacji z życia dawnej wsi podhalańskieji spiskiej; poprawny ubiór, czyli tradycyjne uczesanie, obuwie i części stroju regionalnego; przestrzeganie czasu wykonywanego występu; poprawne używanie rodzimej gwary; grę aktorską; zachowanie przestrzeni na scenie;       Uwagi Jury: nie mówić kiedy się jest tyłem zwróconym do widowni; odczekać jak są oklaski, ponieważ nie słychać tekstu; Panie, które grają role męskie aby nie miały założonej biżuterii damskiej; dbać o tradycyjny strój regionalny swojego regionu; akompaniament na akordeonie wykorzystywać do melodii balladowych, do góralskich niekoniecznie.           Jury gratuluje wszystkim Paniom chęci i zaangażowania w troskę o rodzimą kulturę i tradycje oraz odwagi podczas występu na scenie, niejednokrotnie w trudnych i wymagających rolach. Gratulacje należą się również Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Łopusznej za organizację i sprawne przeprowadzenie Przeglądu w miłej i przyjaznej atmosferze.    News

Pełna treść wiadomości na: 6366 at ugnowytarg.pl
ugnowytarg.pl, Źródło artykułu: ugnowytarg.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowotarski

  Powiat nowotarski – powiat w województwie małopolskim, którego siedziba jest Nowy Targ. Przynależą do niego gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz miasta Nowy Targ, Szczawnica i Rabka-Zdrój.

  Powiat znajduje się u podnóża Karpat, co zachęca turystów do odwiedzin przez cały rok. Do dyspozycji zwiedzających są 3 Parki Narodowe – Babiogórski, Gorczański i Pieniński. Liczne zabytki można obejrzeć poruszając się np. Szlakiem Architektury Drewnianej lub Szlakiem Gotyckim. Dodatkowo można tam znaleźć wiele szlaków górskich i rowerowych, co jest kolejną fantastyczną atrakcją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola