Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Aktywnie i zdrowo - europejski tydzień sportu w Knurowie.

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Jak co roku, w każdym nowym roku szkolnym nasza szkoła planuje różne działania aktywne na najbliższy okres. Jesteśmy szkoła bardzo AKTYWNĄ i nastawioną na zdrowy styl życia społecznością. Cały Aktywny Tydzień Sportu rozpoczął się w naszej szkole apelem, który przeprowadziła Pani Dyrektor - Magdalena Surówka - koordynator akcji. Po uroczystym rozpoczęciu, ruszyliśmy aktywnym krokiem tańców integracyjnych na dobry początek tygodnia! I tak przez cały dzień na każdej przerwie spędzaliśmy aktywnie czas. . W poniedziałek Pani dyrektor wraz z uczennicami z klasy 8 wykonały plakaty informujące o akcji oraz gazetkę na korytarzu odnośnie potrzeby aktywności fizycznej każdego dnia. Przyszedł wtorek i fitness na dobry początek dnia. Nasza Pani dyrektor rozruszała wszystkich z samego rana, życząc udanego dnia w szkole i ogłosiła konkurs skoków na skakance. Na każdej przerwie uczniowie oraz nauczyciele mogli sprawdzić swoje siły oddając skoki na skakance przez 1 minutę. Rekord ustanowiła Pani dyrektor skacząc aż 127 razy! Środa okazała się bardzo owocnym dniem i pełnym nowych treści nt. zdrowego stylu życia. Pani dyrektor zorganizowała pogadankę nt. zdrowego stylu życia oraz ogłosiła konkurs na logo/ plakat Europejskiego Tygodnia Sportu w naszej szkole. Czwartek okazał się aktywnym dniem dla naszych najmłodszych milusińskich z oddziału przedszkolnego. Były aktywne zabawy, tory przeszkód i mnóstwo radości. Piątek- gimnastyka smyka- zabawy z chustą, animacje i rywalizacja, czyli wyścigi rzędów klas I-III. A dla starszych na aktywne zakończenie tygodnia- wycieczka rowerowa. Pomknęliśmy ścieżkami wokół Tatr, bawiąc się niesamowicie i integrując z całą grupą. W wycieczce rowerowej wzięli udział nauczyciele, Pani Dyrektor oraz uczniowie klas 6, 7, 8. To był naprawdę bardzo aktywny tydzień. Zachęcaliśmy wszystkich do aktywnego udziału w zaplanowanych działaniach. To był nasz Europejski Tydzień Sportu- uczniów ze Szkoły Podstawowej w Knurowie! News

Pełna treść wiadomości na: 6390 at ugnowytarg.pl
ugnowytarg.pl, Źródło artykułu: ugnowytarg.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  nowotarski

  Powiat nowotarski – powiat w województwie małopolskim, którego siedziba jest Nowy Targ. Przynależą do niego gminy: Nowy Targ, Rabka-Zdrój, Szczawnica, Czarny Dunajec, Czorsztyn, Jabłonka, Krościenko nad Dunajcem, Lipnica Wielka, Łapsze Niżne, Ochotnica Dolna, Raba Wyżna, Spytkowice, Szaflary oraz miasta Nowy Targ, Szczawnica i Rabka-Zdrój.

  Powiat znajduje się u podnóża Karpat, co zachęca turystów do odwiedzin przez cały rok. Do dyspozycji zwiedzających są 3 Parki Narodowe – Babiogórski, Gorczański i Pieniński. Liczne zabytki można obejrzeć poruszając się np. Szlakiem Architektury Drewnianej lub Szlakiem Gotyckim. Dodatkowo można tam znaleźć wiele szlaków górskich i rowerowych, co jest kolejną fantastyczną atrakcją.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola